Choroby-skory.net

Wszystko o dolegliwościach, które niejednemu z nas spędzają sen z powiek. Jeśli doskwierają Ci schorzenia związane ze skórą to właśnie tu dowiesz się wszystkiego o przyczynach, objawach, leczeniu i nie tylko...

Grzybica paznokci - informacje o chorobie

Grzybica paznokci to uporczywe schorzenie wymagające od osoby, na nie cierpiącej ogromnej determinacji i systematyczności na drodze do wyleczenia. Dolegliwość ta bardzo często pojawia się towarzysząc grzybicy dłoni oraz stóp lub też innej postaci grzybicy skórnej.

Przyczyny

Czynniki predysponujące

Objawy

Grzybica paznokci

Diagnostyka

Leczenie

Leczenie grzybicy paznokci jest bardzo długotrwałe i wymaga wytrwałości. Uzależnione jest również od stopnia zaawansowania zmian. Jeśli wybierzemy się do lekarza już w momencie gdy zauważymy pierwsze nieprawidłowości na naszych paznokciach wówczas może nam pomóc stosowanie specjalnego lakieru do paznokci bądź plastrów – jednak możliwe ze nawet przez okres trzech miesięcy.

Jeśli zmiany są bardziej rozległe konieczne jest wdrożenie leczenia ogólnego – lekarz przepisze preparaty doustne – kuracje trwają od 3 miesięcy do nawet roku. Jeśli zależy nam na wyleczeniu uzbrójmy się w cierpliwość. Stosowanie domowych metod przynosi mizerne rezultaty, więc schorzenie to najlepiej leczyć pod kontrolą lekarza.