Choroby-skory.net

Wszystko o dolegliwościach, które niejednemu z nas spędzają sen z powiek. Jeśli doskwierają Ci schorzenia związane ze skórą to właśnie tu dowiesz się wszystkiego o przyczynach, objawach, leczeniu i nie tylko...

Trądzik różowaty - informacje o chorobie

Trądzik różowaty to choroba skóry pojawiająca się na tle zapalnym. Objawy tego schorzenia są urozmaicone i zależne zarówno od indywidualnego przypadku jak i od postaci choroby. Klasyfikuje się je jako „nerwice naczynioruchową” skóry. W pierwszych etapach choroby widoczna jest większa reaktywność drobnych naczyń krwionośnych na twarzy, jednak bez utrwalania się zmian trwale.

Przyczyny pojawienia się zmian oraz ich utrwalenia

Czy trądzik różowaty jest częstą dolegliwością?

Jest to schorzenie, które znacznie częściej stwierdzane jest u kobiet, jednak jego przebieg u mężczyzn jest znacznie cięższy. Zachorowanie występuje u około 10% ludzi w wieku pomiędzy 30 a 55 rokiem życia. Znacznie bardziej narażone są osoby o jasnej karnacji, o jasnych włosach oraz oczach (z tzw. II fototypem skóry).

Objawy

Jeśli odkryję u siebie niepokojące objawy...

Należy niezwłocznie udać się do lekarza dermatologa, który oceni skórę i będzie miał możliwość rozpoczęcia właściwego leczenia, które z pewnością również zatrzyma postęp choroby.

Trądzik różowaty

Diagnostyka

Oparta jest na ocenie widocznych zmian klinicznych.

Leczenie

W przypadku trądziku różowatego ważne jest wczesne zaobserwowanie zmian, postawienie odpowiedniej diagnozy i wdrożenie właściwego leczenia. To w jaki sposób zostanie rozpatrzony każdy przypadek jest indywidualne, lekarz ma do wyboru następujące rozwiązania w leczeniu: